Slide toggle
سرمربی تیم فوتسال فرش آرای مشهد می‌گوید در برنامه ارائه شده برای شروع دور بعدی مسابقات لیگ برتر منافع برخی از باشگاه‌ها تامین شده نه منافع تمام باشگاه‌ها.

مجید مرتضایی در گفتگو باخبرنگار مهر، درباره جلسه روز دوشنبه باشگاه‌های فوتسال با مسئولان کمیته فوتسال و تصمیم برای شروع مسابقات لیگ از مهرماه اظهار کرد: در نگاه اول شاید تعویق لیگ به لحاظ مالی به نفع باشگاه‌ها باشد چون در یک بازه زمانی ۴ ماهه برگزار می‌شود ولی اگر دنبال یک لیگ پویا و سطح اول باشیم، باید مسابقات زودتر آغاز شود. متاسفانه فوتسال ما از بعد تصمیمات و جذب تماشاگر محدود است ولی در لیگ کشوری مثل اسپانیا لیگ ۱۰ ماه از سال برگزار می‌شود و مسابقاتشان با وجود این ۱۰ ماه، فشرده هم هست.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی این برنامه این است که درهای تیم ملی روی بازیکنان جدید بسته خواهد شد. ما تا جام جهانی هیچ مسابقه‌ای نداریم و بازیکنان جوان و غیر ملی پوش فرصتی برای محک خوردن ندارند. در نهایت تیم ملی با ۲۰ نفر تمرین می‌کند و از شرایط مسابقه هم دور خواهد بود. بدون شک خود تیم ملی از دیر شروع شدن لیگ لطمه می‌خورد چرا که لازمه آمادگی ملی پوشان حضور در مسابقات لیگ است.

سرمربی تیم فرش آرا با بیان اینکه ما الان مانده‌ایم که به بازیکنانمان چه بگوییم و آنها را کجا بفرستیم، به دیگر معایب شروع دیرهنگام لیگ اشاره کرد و افزود: این برنامه دو نتیجه معکوس هم دارد. یکی اینکه ۲۰ بازیکنی که در اردوهای تیم ملی هستند، آماده‌اند  چون همیشه درگیر تمرینات بوده‌اند و دیگری اینکه حدود ۱۹۰ یا ۲۰۰ بازیکن دیگر تا مهرماه باید استراحت کنند.

مرتضایی تاکید کرد: پیش بینی من این است که این طرح در هیات رئیسه رای نخواهد آورد. بهترین برنامه این است که لیگ همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز شود و تعطیلات نیم فصل مصادف با برگزاری جام جهانی شود. در این برنامه‌ای که دیروز اعلام شده، منافع برخی باشگاه‌ها تامین شده نه منافع تیم ملی و باشگاه‌های دیگر.

 

نمایش آواتار نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *