Slide toggle

پیش بازی هفته ۲۴ لیگ برتر فوتسال


به گزارش “ورزش سه”، در بالا و پایین جدول، تیم‌هایی هستند که منتظر کوچکترین لغزش حریفان هستند تا جایگاه خود را تحکیم بخشند.هفته‌ای پر از دیدارهای حساس و تماشایی که می‌تواند تماشاگران را راضی کند. اما چه افسوس که از پخش‌های تلویزیونی خبری نیست.

شهروند ساری – میثاق تهران ( برای خودت بازی کن)

در یکی از حساس‌ترین بازهای هفته، شهروند ساری در خانه میزبان میثاق است. ساروی ها با تغییر کادر فنی هم شرایط مناسبی پیدا نکردند و لغزش در این دیدار ،می‌تواند دو هفته پایانی را برای آنها سخت‌تر هم کند. میثاق که تا حد زیادی شرایط سقوط را از خود دور کرده، باید برای اعتبار خود بجنگد. در این روزهای پایانی، همه دیدارها، زیر ذربین است و یکی از نگرانی‌ها، بی تفاوتی تیم‌هایی که نه برای قهرمانی می‌جنگند و نه برای سقوط. این دیدار،می‌تواند در ساری و با حضور انبوه تماشاگران این تیم، یکی از دیدنی‌ترین بازی‌های لیگ شود.

گیتی پسند اصفهان – فرش آرا مشهد (شیرینی گز برای کدام تیم؟)

در یکی دیگر از دیدارهای حساس لیگ، گیتی پسند میزبان فرش آرا خواهد بود. دو تیمی که با پیروزی هفته گذشته، با انرژی مضاعف به دیدار هم می‌روند. گیتی پسند در تهران تاسیسات دریایی را شکست داد و فرش آرا هم مقاومت را. حالا دو تیم در حالی برابر هم قرار می‌گیرند که به علت محرومیت گیتی پسند، از حضور تماشاگر محروم هستند. افسوس که شرایط فوتسال به نحوی ست که گاهی چنین احکامی صادر می‌شود. چرا که این دیدار می‌توانست در حضور تماشاگران، جذابیت بیشتری هم پیدا کند. گیتی پسند برای حضور در کورس، باید برنده این دیدار باشد. اما این تیم نشان داده که اگر تمرکز خود را از دست بدهد، در اصفهان هم شکننده است. فرش آرا هم که در نیم فصل دوم متحول شده و توانسته تمام تیم‌هایی که هفته قبل، تاسیسات دریایی را شکست دهند، متوقف کند، شرایط خودش را سخت می‌بیند. فرش آرا این فرصت را دارد که در غیبت تماشاگران اصفهانی، سوغاتی خوبی به مشهد بیارود. کدام تیم حلاوت پیروزی را برای خود نگه می‌دارد؟

فردوسی مشهد – یاسین پیشرو قم (فرصت آخر مشهدی)

تیم فردوسی مشهد که سال گذشته توانست با تمام حواشی این تیم، خود را در لیگ برتر نگه دارد، امسال شرایطی پیدا کرده که روزگارش به ته جدول چسبیده. یاسین پیشرو هم که امسال متولی تیم قمی شده، با هزینه‌های انجام داده، توقع هواداران سر سخت قمی را بر آورده نکرده و شرایطش علی رغم اینکه در میانه جدول است، اما برای هواداران این تیم راضی کننده نیست.
فردوسی اگر این دیدار خانگی را با پیروزی پشت سر نگذارد، خیال دیگر تیم‌ها را راحت خواهد کرد و خودش در انتهای جدول باقی می‌ماند. خرید برزیلی این تیم هم بدون بازی به کشورش برگشت و این تاکتیک فردوسی هم به کارش نیامد. اما هواداران مشهدی هم نمی‌خواهند سال آینده تنها یک تیم در لیگ برتر داشته باشند و به حمایت تیم خود خواهند آمد. حال باید دید که فردوسی خیال خودش را راحت‌تر می‌کند یا خیال رقیبان انتهای جدولی‌ها را؟

مس سونگون – منصوری قرچک (فرصت صدرنشینی را از دست نده)

مس سونگون،خوشبخت‌ترین تیم هفته گذشته بود. این تیم در حالی که استراحت داشت، با توجه به شکست تیم تاسیسات دریایی، هم امتیاز شدند تا ۳ هفته پایانی را دوشادوش هم پیش بروند.
مسی‌ها که بیشترین هزینه را  در این فصل فوتسالی کرده‌اند، برابر تیم بازی می‌کنند که هر سال با سلام و صلوات در لیگ می‌ماند. در صورتی که منصوری جزو تیم‌های با سابقه لیگ است که در پرونده خود سابقه قهرمانی در لیگ را هم دارد. حال باید دید پول دارهای لیگ، در خانه چه می‌کنند.می‌توانند رقابت صدرنشینان را گرم نگه دارند یا اینکه منصوری جدول را به هم می‌ریزد.مسی‌ها با توجه به بازیکنان درجه اولی که دارند، جز قهرمانی، هر عنوانی برای آنها شکست محسوب می‌شود.

آذرخش بندرعباس – تاسیسات دریایی (فرصت لغزش دیگر نیست)

دو تیم آذرخش و تاسیسات دریایی در حالی برابر هم می‌ایستند که از شرایط مالی کاملاً متفاوتی برخوردار هستند.بندری‌ها چند هفته گذشته می‌خواستند به علت بی
پولی از لیگ کنار بکشند و این هفته‌ها انگار تنها به پاداش‌های پیروزی‌های متوالی دلخوش هستند. اما تاسیسات دریایی بهترین‌های ایران و حتی آسیا را جمع کرده و اگر چه تا چند هفته گذشته؛ با فاصله در صدر نشسته بود، اما حالا این فاصله را در ۳ هفته پایانی از دست داده و اگر در بندر پیروز نباشند، شاید دیگر وقت جبرانی نباشد.
وحید شمسایی که شرایط را سخت دیده بود، هفته گذشته خودش به میدان آمد و همین امر، هماهنگی تیمش را به هم ریخت و شکست تلخی در خانه پذیرفت.
آذرخشی‌ها در خانه و با حضور انبوه تماشاگران خود، حریف سختی برای تاسیساتی ها خواهند بود. اما تهرانی‌ها هم دیگر فرصت اشتباه ندارند. باید دید نتیجه این دیدار کدام تیم‌ها را خوشحال خواهد کرد؟

مقاومت البرز – دبیری تبریز ( مقاومت کدام تیم جواب می‌دهد؟)

مقاومت البرز در شرایطی میزبان تیم دبیری ست که که شرایط متفاوتی دارند.مقاومتی‌ها پس از چند پیروزی خوب،شکست‌های متوالی را پذیرفت و حالا  خطر سقوط را احساس می‌کند. دبیری هم که هفته به هفته خود را در جدول بالا کشید و حالا مدعی قهرمانی هم هست، برای ۳ امتیاز به میدان می‌رود. اما مقاومت هم نمی‌خواهد در خانه شکست بخورد. تساوی شاید برای مقاومت به کار بیاید، اما دبیری را کاملاً از کورس عقب می‌اندازد. در پایان این دیدار تکلیف مدعیان هم مشخص خواهد شد.

نتیجه:

 صدر جدول: دیدارهای این هفته می‌تواند گزینه صدر و قعر جدول را مشخص کند. چهار تیم تاسیسات دریایی و دبیری در خارج از خانه و مس و گیتی پسند در خانه بازی دارند. اگر دبیری پیروز نباشد از کورس عقب می افتد، اما ۳ تیم دیگر در صورتی که پیروز نباشند، باز هم فرصت دارند. تاسیسات دریایی در دو هفته پایانی دیدارهای آسان تری پیش رو دارد.
قعر جدول: در انتهای جدول، فردوسی – شهروند  و مقاومت در خانه بازی دارند. این بازی فرصت مناسبی ست که امتیاز کامل را کسب کنند. اگر پیروز نباشند، شرایط برای آنها سخت‌تر هم می‌شوند. فرش آرا تنها مهمان این گروه است. مقاومت تنها یک دیدار دیگر دارد و همین شرایط را برای آنها سخت می‌کند. باید دید در پایان این هفته، کدام تیم‌ها هنوز گزینه سقوط هستند.

نمایش آواتار نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *