Slide toggle

پیشنهاد کفاشیان برای برگزاری مسابقات فوتسال جام باشگا‌های جهان

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به نشست خود در زوریخ سوئیس گفت: پیشنهاد داده‌ایم که مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های جهان برگزار شود.

کفاشیان در خصوص نشست خود در زوریخ گفت: این جلسه برای کمیته اجرایی فوتسال بود که گزارش‌های مختلفی را در این باره ارائه کردیم. در این نشست دو پیشنهاد را مطرح کردیم. نخست اینکه از مسئولان خواستیم مسابقات جهانی فوتسال بانوان به صورت رسمی شکل بگیرد. اولین بازی‌های جهانی در کشور گواتمالا برگزار خواهد شد که از ایران و ژاپن دعوت کرده‌اند و ما آمادگی خود را در این نشست برای حضور در مسابقات فوق اعلام کردیم. قصد داریم در این دوره از بازی‌ها پر قدرت ظاهر شویم. اکنون فوتسال بانوان در آسیا شناخته شده است و در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم. فوتسال بانوان در آسیا یکی از پر قدرت‌ترین تیم‌ها محسوب می‌شود. تیم‌های آسیایی دیگر حریف سرسختی برای ایران نیستند.

وی ادامه داد: دومین پیشنهادی که ارائه کردیم، برگزاری مسابقات فوتسال باشگاه‌های جهان بود. در این جلسه، گزارشی از بازی‌هایی که در اصفهان میزبان آن بودیم را، ارائه کرده و شرایط رقابت‌های باشگاه‌های آسیا را به طور کامل تشریح کردیم. همچنین گزارشی از بحث توسعه فوتسال، داوری، آموزش و … به فیفا ارائه کردیم که در نهایت قرار شد سرمایه‌گذاری خصوص موارد فوق صورت گیرد. نماینده کلمبو نیز گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در بازی‌های جهانی کلمبو که در سال آینده قرار است برگزار شود، ارائه کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: همچنین یکی از تصمیم‌های کمیته اجرایی فوتسال این بود که تورنمنت فوتسال جایگزین فوتبال در رده سنی جوانان شود.

نمایش آواتار نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

show