Slide toggle

همه آنچه که از هفته ۲۳ لیگ برتر میخواهید بدانید…

در هفته ۲۳ لیگ برتر فوتسال چه گذشت ؟

در هفته ۲۳ لیگ برتر فوتسال،یک نتیجه ،همه را غافلگیر کرد.جایی که گیتی پسند توانست تاسیسات دریایی صدرنشین را در تهران شکست دهد و به کورس قهرمانی بازگردد.


دبیری تبریز ۲ – حفاری ۲ (مساوی ،بلای جان دبیری)

دبیری: رشید قلی‌پور، علیرضا عسگری -حفاری: رامین کریمی‌نژاد، احمد ملاعلی

در اولین دیدار این هفته که یک ساعت زوتر آغاز شد،دبیری نتوانست  ۳ امتیاز را کسب کند و از کورس مدعیان قهرمانی تا حدودی عقب ماند.دبیری اگر میتوانست با پیروزی از میدان خارج شود،هم امتیاز تیم های مدعی میشد.اما این نتیجه باعث شد جایگاه سومی را هم از دست بدهد.در این دیدار ،هر دو نیمه ۱-۱ به پایان رسید تا حفاری با یک امتیاز به اهواز برگردد.
در پایان این بازی اصغری مقدم ،حضور تیم ملی فوتسال را در چین باعث تساوی خود دانست و البته اشاره کرد که بازیکنانش به مساوی قانع هستند.در این بازی فرهاد توکلی ملی پوش حفاری به شدت مصدوم شد .در حالیکه تنها ۴۰ ثانیه به پایان بازی مانده بود،شکستگی پا، توکلی را راهی بیمارستان کرد.احتمالا این بازیکن ارزشمند،جام ملت ها را از دست خواهد داد.با این نتیجه دبیری ۴۲ امتیازی شد و به رده چهارم جدول رسید و حفاری با ۳۵ امتیاز ،در رده پنجم جدول ماند.

تاسیسات دریایی ۱ – گیتی پسند ۵( تحقیر تاسیساتی ها در خانه)

تاسیسات: سنگ سفیدی – گیتی‌پسند: مهدی جاوید(۲گل)، علی عابدین (۲گل)، احمد اسماعیل‌پور

خوشبین ترین هوادار اصفهانی تیم گیتی پسند هم گمان نمیکرد نتیجه بازی در پایان ۵-۱ به سود این تیم رقم بخورد.اما انگار غیبت شمسایی به چشم آمد و در این بازی تیمش نتوانست فاصله خود را در جدول با دیگر مدعیان ،زیاد کند.
گیتی پسند که در دور رفت،با خوراکچی به پیروزی رسیده بود و در دور برگشت با لک تیم تاسیسات را شکست داد.با این شکست،تاسیسات دریایی اگر چه صدر جدول را از دست نداد،اما مس و گیتی پسند را به قهرمانی ،امیدوارتر از پیش کرد.
گلهای گیتی پسند از همان ابتدای بازی ،آب سردی بود که بر تیم تهرانی ریخته میشد و در طول بازی هیچ گاه نتواستند گیتی پسند را تهدید جدی کنند.
گیتی پسند با این پیروزی هم خود را به جمع مدعیان رساند و هم مس را خوشحال کرد.زمانی که تیم تاسیسات ار تاکتیک پاور پلی استفاده کرد،تداخل تصمیم گیری بر روی نیمکت این تیم به وضوح مشاهد شد که میتوان همین عامل را در شکست این تیم موثر دانست.چرا که امیر شمسایی بر روی نیمکت ،مدام باید به وحید شمسایی که بر روی سکو ها ست توجه میکرد تا با هماهنگی او تغیرات تیمش را برنامه ریزی کند.
با این شکست ،تاسیسات دریایی با همان ۴۵ امتیاز در صدر جدول ماند و گیتی پسند با ۴۳ امتیاز ،چشم به دیدارهای پیش رو و اشتباه تیم های تاسیسات دریایی و مس خواهد دوخت.

منصوری قرچک ۴ – فردوسی مشهد ۲( منصوری از محدوده خطر دور شد)

منصوری: مجید لطیفی، حامد عبداللهی، محمد طاهری، پیمان حفیظی – فردوسی: هاشم محمدی (۲گل)

دیدار حساس دو تیمی که سایه سقوط را احساس میکردند،با پیروزی منصوری به پایان رسید تا فردوسی گزینه اول سقوط شود.
در این دیدار ،ابتدا فردوسی به گل رسید تا زنگ خطر برای منصوری به صدا در بیاید.اما در ادامه این تیم به خود امد و ۳ گل زد تا فاصله را زیاد کند.فردوسی تنها یک گل را پاسخ داد تا این گلها ،کمکی به این تیم نکند.نکته مهم این بود که تیم فردوسی به علت نداشتن پیراهن برای تاکتیک پاور پلی ،نتوانست از این سیستم استفاد کند.
با این پیروزی ،منصوری تقریبا ماندن خود را در لیگ برتر تضمین کرد.با ۲۷ امتیاز ،منصوری در رتبه ۸ جدول ماند.فردوسی هم با ۱۹ امتیاز ،در رتبه ۱۳ جدول باقی ماند تا گزینه اول سقوط باشد.

یاسین پیشرو قم ۱ – شهروند ساری ۰( کم گل و سرد)

یاسین: میثم ایلانلو –

دیدار دو تیمی که با دو نیت متفاوت به میدان آمده بودند،با یک گل به پایان رسید.قمی ها امده بودند که ابرومند لیگ را به پایان برسانند و از آن طرف هم شهروند که مانند هر سال ،گزینه سقوط است ،برای پیدا کردن راه گریز به میدان آمده بود.گل یاسینی ها خیلی زود به ثمر رسید.اما همین گل ،تنها توپی بود که از خط دروازه ها گذشت.با این پیروزی،تیم قمی با ۳۶ امتیاز در رده ۶ جدول و ساروی ها،با ۲۱ امتیاز در رده ۱۲ جدول هستند.

میثاق تهران ۲ – آذرخش بندرعباس ۱( میثاق ،ترمز بندری ها را کشید)

میثاقی ها که جزو گزینه های سقوط بودند،برابر تیمی ایستادند که در هفته های اخیر ،خیلی از تیم ها را متوقف کرده بود.اذرخشی ها که ماندن خود را با تبصره در لیگ مسجل کرده اند،در این بازی هم سخت کوشی کردند و در لحظات پایانی شکست خوردند.میثاقی ها گل اول را زدند و سپس بندری ها به گل رسیدند.اما در لحظات پایانی این تیم میثاق بود که برای دور کردن سایه سقوط خود را به آب و اتش زد تا گل دوم را به ثمر برساند که موفق هم شد.با این حال،میثاقی ها ۲۷ امتیازی شدند و شرایط ماندشان خیلی بهتر شد و در رده ۹ جدول نشستند.اگر چه با این پیروزی ،نگاه تیم های پایین جدولی به این تیم دوخته شده تا نتایجش را با دیگر تیم ها بررسی کنند و حال که میثاق ماندنش را  تقریبا قطعی کرده،ممکن است برابر برخی تیم های در حال سقوط ،به شکلی دیگر بازی کند.اذرخشی ها هم با ۲۹ امتیاز در رده ۷ جدول ایستاده است.اما ۳ امتیازی که توسط کمیته انضباطی به انها داده شده و در مقابل تیم حفاری به این رای اعتراض کرده،مشخص نیست که چه خواهد شد.کمیته فوتسال هم اصلا پیگیر این قضیه نیست تا مانند سال گذشته و در عین تعجب،رای یک دیدار را پس از مشخص شدن تیم های سقوط کننده ودر پایان لیگ، با توجه به همه حواشی صادر کند!!!

فرش آرا مشهد ۴ – مقاومت البرز ۳( ۳ امتیاز شیرین برای مشهدی ها)

دیدار حساس دو تیم فرش آرا و مقاومت البرز که سایه سقوط را پشت خود احساس میکردند،با پیروزی مشهدی ها به پایان رسید تا حداقل یک نماینده مشهد ،پیروز شود.این دیدار در نیمه اول ۳-۲ به سود فرش ارایی که حمایت خوب تماشاگرانش را به همراه داشت به پایان رسید.در نیمه دوم ،هر دو تیم شرایط مشابهی داشتند و باز هم گلزنی کردند تا در نهایت نتیجه ۴-۳ ثبت شود.مشهدی ها با این نتیجه ۲۴ امتیازی شدند و در رده ۱۱ قرار گرفتند.اگر چه هنوز خطر را احساس میکنند،اما از تیم های شهروند و فردوسی فاصله گرفتند.از طرفی مقاومتی ها ۲۶ امتیازی ماندند وبا توجه به اینکه تنها دو دیدار دیگر دارندکه  سخت هم هست،شرایط ماندن برای این تیم و سربازانش سخت شود.

در این هفته تیم مس سونگون استراحت داشت.

نمایش آواتار نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *