Slide toggle

معمای قهرمانی و سقوط در لیگ برتر فوتسال

هفته ۲۵ لیگ برتر در حالی به پایان میرسد که تکلیف تیم های مدعی قهرمانی و سقوط کننده به صورت کامل مشخص نیست.


به گزارش “ورزش سه”، در صدر جدول اگر چه مس سونگون فاصله دو امتیازی دارد، اما  با شرایط لیگ امسال،نمی‌توان حکم قطعی قهرمانی را به نام تبریزی‌ها صادر کرد.

در قعر جدول هم اگرچه فردوسی فاصله ۵ امتیازی با دو تیم بالاتر از خود دارد، اما باز هم نمی‌توان فردوسی مشهد را تا این پایان نتایج این هفته سقوط کننده قطعی دانست.

با این حال، شرایط دو هفته پیش رو را بررسی می‌کنیم.

مدعیان قهرمانی:

تا هفته گذشته ۴ تیم مدعی قهرمانی بودند که با شکست ناباورانه دبیری در کرج، این تیم از جمع مدعیان خارج شد و ۳ تیم مس، تاسیسات دریایی و گیتی پسند برای قهرمانی نبرد دارند.

 مس سونگون: آنقدری که توقف تاسیسات دریایی باعث شادی مسی‌ها شد، پیروزی آنها در خانه نشد. چرا که تساوی مهمترین رقیب باعث شد که مسی‌ها در صدر جدول با فاصله دو امتیازی تنها بمانند.
مس سونگون در دو دیدار پیش رو، برابر یاسین پیشرو در قم و میثاق تهران در تبریز می‌ایستد که با پیروزی در این دو دیدار؛ بدون توجه به دیگر نتایج، قهرمان خواهد شد. اما بازی در قم شرایط آسانی ندارد، ولی ۳ امتیاز این دیدار می‌تواند حکم قهرمانی تیم مس را تا حد زیادی امضا کند.

شرایط تاسیسات دریایی: تساوی برابر آذرخش، در بدترین زمان ممکن پیش آمد و تیمی که در اغلب هفته‌ها در صدر جدول بود را، به رتبه دوم فرستاد. شمسایی که فکر نمی‌کرد در چنین زمانی تیمش را در افت ببیند، شرایط سختی دارد. چرا که جز پیروزی در دو هفته پایانی، چشمش به دیدارهای مس است تا نتیجه نگیرد و ان وقت تاسیسات به صدر برگردد. این تیم دو دیدار با مدعیان سقوط به لیگ برتر دارد که در عین سادگی، سخت هم خواهد بود. ابتدا در تهران میزبان شهروند است و در هفته پایانی برابر فردوسی در مشهد دیدار خواهد کرد. این دو تیم، نبردهای مرگ و زندگی خود را خواهند داشت و ممکن است مانند آذرخش، سد راه مدافع عنوان قهرمانی شوند.

گیتی پسند: تیمی که در عین داشتن بازیکنان درجه یک ایران،نتیجه‌های سینوسی گرفت و هفته گذشته با اعتراف مدیران باشگاه گیتی، خیلی سخت از سد فرش آرا گذشتند و ۲-۱ به پیروزی رسیدند، دو مدعی بالای سر خود می‌بینند و دو دیدار سخت. ابتدا میهمان دبیری در تبریز و سپس میزبان حفاری در اصفهان هستند. دو دیداری که نمی‌توان به راحتی امتیازهای ان را به حساب گیتی پسند واریز کرد.

باید دید ابتدا اصفهانی‌ها چه نتایجی کسب می‌کنند و پس از آن دو تیم دیگر مدعی، چه خواهند کرد. ایا شانسی برای این تیم باقی می‌ماند؟

گزینه‌های سقوط:

فردوسی مشهد: روند سقوط فردوسی در نیم فصل دوم به نحوی بود که نمی‌توان گزینه‌ای دیگر را برای سقوط متصور شد. این تیم در ۸ باخت پیاپی کسب کرد و اینک به تنهایی در قعر جدول است.مشهدی‌ها امیدوار بودند که این هفته بتوانند یاسین پیشرو را در خانه ببرند، که نشد و با شکست در خانه، به دره سقوط نزدیک شدند. تنها یک معجزه می‌تواند این تیم را در لیگ برتر نگه دارد. اول اینکه دو دیدار پیش رو با پیروزی پشت سر بگذارند. ابتدا با میثاق در تهران بازی دارند و سپس با تاسیسات دریایی در مشهد. پس از این پیروزی‌ها، دو تیم فرش آرا و شهروند ساری، در دو دیدار پیش رو خود امتیازی کسب نکنند. در این حالت فردوسی در لیگ برتر  باقی می‌ماند؟

آیا تیمی که در طول نیم فصل تنها یک پیروزی کسب کرده، از دو بازی پیش رو، دو پیروزی را به دست خواهد آورد؟

شهروند ساری: تیمی که تا دو هفته پیش گزینه اول سقوط بود، با دو پیروزی در خانه، توانست خود را تا حد زیادی از خطر سقوط دور کند. این تیم ساروی با حمایت هواداران، شرایط را به نفع خود کرد. این تیم در دو هفته پایانی با تاسیسات دریایی در تهران و فرش آرا در ساری بازی دارد. اگر یک پیروزی کسب کند که ماندش قطعی است. حتا با یک تساوی هم در لیگ باقی می‌مانند. چرا که تفاضل گل بهتری نسبت به فردوسی دارد. حال باید دید تماشاگران پر شور ساری ، سال آینده هم تیمی در لیگ برتر خواهند داشت؟

فرش آرا مشهد: تیمی که در نیم فصل دوم متحول شد، هر چه امتیاز جمع کرد، کسری نیم فصل اول خود را جبران می‌کند. فرش آرا در نیم فصل اول در انتهای جدول بود و در نیم فصل دوم توانست گلیم خود را از آب بیرون بکشد. فرش ارا هم شرایط شهروند را دارد. با یک پیروزی قطعاً و با یک تساوی هم با احتمال خیلی زیاد در لیگ می‌ماند. فرش آرا در دو هفته پیش رو با آذرخش متحول شده در خانه و شهروند در ساری بازی دارد. حال باید دید این نماینده قدیمی مشهد این سال سخت را چگونه پشت سر می‌گذارد؟

نمایش آواتار نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *