Slide toggle

فرش آرا از دهم مهر به مصاف حریفان خود در لیگ برتر میرود

مقرر شد مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پس از اخذ مجوزهای لازم جهت برگزاری مسابقات از سوی فدراسیون فوتبال از ستاد مقابله با بیماری کرونا و با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل برگزاری مسابقات فوتسال کشور در شرایط بیماری کووید۱۹ با شرکت ۱۴ تیم شامل ۱۲ تیم باقی مانده از فصل مسابقاتی ۹۹-۹۸ + ۲ تیم صعودکننده از مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۹۹-۹۸ در ۲ گروه ۷ تیمی و به صورت مجتمع و رفت و برگشت در ۴ منطقه برگزار می شود که در پایان براساس امتیازات کسب شده تیم ها در جدول مسابقاتی رتبه بندی و به ۳ گروه تقسیم خواهند شد:
– گروه اول شامل تیم های اول، دوم و سوم هر گروه که مسابقات خود را در یک گروه و به صورت رفت و برگشت برای مشخص شدن قهرمان مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور جهت حضور در مسابقات جام باشگاه های آسیا ادامه خواهند داد.
– گروه دوم شامل تیم های چهارم و پنجم هر گروه که برای فصل آتی نیز در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور حضور خواهند داشت.
– گروه سوم شامل تیم های ششم و هفتم هر گروه می باشد که مسابقات خود را در یک گروه و به صورت رفت و برگشت انجام خواهند داد و تیم های سوم و چهارم این بازی ها به مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ سقوط خواهند کرد.
– باشگاه های متقاضی میزبانی در ۴ منطقه مسابقات باید با ارائه مدارک ذیل درخواست های میزبانی را تا پایان وقت اداری روز دوشنبه مورخ هفدهم شهریورماه از طریق هیات فوتبال استان مربوطه به سازمان لیگ فوتسال ارسال کنند.

۵- مقرر شد مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از روز پنجشنبه مورخ دهم مهرماه برگزار شود و پایان زمان نقل و انتقالات نیز روز سه‌شنبه مورخ هشتم مهرماه خواهد بود.

۶- زمان‌بندی برگزاری مرحله مجتمع مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به شرح زیر اعلام شد:
دور رفت مرحله اول از روز پنج شنبه مورخ دهم مهرماه
دور برگشت مرحله اول از روز جمعه مورخ ۳۰ آبان
دور رفت مرحله دوم از روز دوشنبه مورخ یکم دیماه
دور برگشت مرحله دوم از روز یکشنبه مورخ بیست و یکم دیماه

۷- با توجه به دو گروهی برگزار شدن مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مبلغ حق شرکت باشگاه‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مبلغ ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تعیین شد.

۸- در راستای اعتلای فوتسال کشور در بخش رده¬های سنی پایه مقرر شد در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، علاوه بر ۱۶ بازیکن آزاد در رده سنی آزاد، ۴ بازیکن در شرایط سنی زیر ۲۳ سال (متولدین ۱۳۷۶/۰۱/۰۱ به بعد) و ۷ بازیکن در شرایط سنی امید (متولدین ۱۳۷۸/۱۰/۱۱ به بعد) و ۳ بازیکن در شرایط سنی جوانان (متولدین ۱۳۸۰/۱۰/۱۱ به بعد) در لیست اسامی کلی بازیکنان باشگاه‌ها حضور داشته باشند.

۹- مقرر شد در مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ محرومیت بازیکنان با ۴ کارت زرد صورت پذیرد.

۱۰- هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال بنا به ملاحظات متعدد از جمله عدم داشتن منابع ارزی و محدودیت نقل و انتقال ارز مصوب کرد که در کلیه مسابقات فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی جدید ممنوع شود. لازم به ذکر است، بازیکنان فعلی خارجی شاغل در صورت اتمام مدت قرارداد، فقط می‌توانند با باشگاه فعلی خود تمدید قرارداد کنند و پیوستن آنها به سایر باشگاه ها ممنوع است.

۱۱- مقرر شد وضعیت قراردادی بازیکنان و کادر فنی باشگاه¬های فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در شرایط مواجه شدن با تعلیق بازی‌ها به خاطر بیماری کووید۱۹ از طریق دبیرکل فدراسیون فوتبال از کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران استعلام شود.

۱۲- مقرر شد جلسه قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور در فصل مسابقاتی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با رعایت کامل مفاد پروتکل‌های بهداشتی راس ساعت ۱۱:۰۰ روز چهارشنبه مورخ نوزدهم شهریورماه به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان برگزار شود.

۱۳- مقرر شد جلسه آتی هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال راس ساعت ۱۹:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ هجدهم شهریورماه به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان برگزار شود.

نمایش آواتار نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *