Slide toggle

سازمان لیگ و کمیته فوتسال به قلیان کشیدن بازیکنان ورود کنند

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال گفت: از کمیته فوتسال و سازمان لیگ توقع می‌رود که با وضع آیین نامه‌های انضباطی خیلی سریع به ماجرای قلیان کشیدن بازیکنان ورود کنند.

عباس ترابیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره معضل قلیان کشیدن بازیکنان فوتسال با بیان مطلب فوق اظهار کرد: این معضل امروز و دیروز نیست که گریبان ورزش و فوتسال را گرفته است. من قبلا در بعضی از شهرستان‌ها مسئولان باشگاه‌ها را می‌دیدم که درگیر تفریح آزاردهنده قلیان بودند که از نظر علمی ضررش حتی از سیگار هم بیشتر است. متاسفانه بعضی‌ها در خواب غفلت هستند. البته آن موقع صحبت از درگیر بودن بازیکنان با قلیان به این شکل بدیهی نبود.

وی افزود: بازیکنی که اسم خودش را حرفه‌ای می‌گذارد، باید حرفه‌ای هم رفتار کند. حرفه‌ای بودن فقط در گرفتن پول خلاصه نمی‌شود. حفظ سلامت بازیکنان هم جزوی از حرفه‌ای گری است  و بازیکن موظف است در جهت حفظ سلامت خودش و منافع باشگاهی که با آن قرارداد دارد، تلاش کند.

رئیس کمیته فنی فوتسال خاطرنشان کرد: متاسفانه قلیان به عنوان یک تفریح نفرت انگیز گریبان جوانان و بزرگسالان را گرفته است و باید در ورزش و فوتسال به صورت بسیار جدی با آن برخورد شود. من از کمیته فوتسال بخصوص سازمان لیگ و هیات رئیسه توقع دارم که یک تصمیم عاجل در اینباره گرفته و از بخش‌هایی مثل کمیته انضباطی کمک بگیرند تا با وضع آیین نامه‌هایی جلوی این مسئله گرفته شود.

ترابیان با بیان اینکه زمان فعالیت خودش در کمیته فوتسال نگرانی از قلیان بیشتر متوجه مسئولان باشگاه بود نه بازیکنان، ادامه داد: در حال حاضر قبح قلیان ریخته است. وقتی به مسائل انضباطی بی توجه باشیم، این قضایا خودش را نشان می‌دهد. مثل همان موقعی که ماجرای فعالیت همزمان بازیکن به عنوان مربی باب شد و بارها هشدار دادیم که چنین چیزی معنا ندارد و در فوتسال بدعت خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما گفته بودیم با حضور بازیکن – مربی در لیگ، شرایط ناهمگن می‌شود و نظم باشگاه‌ها از بین خواهد رفت. این مسائل باعث می‌شود بی انضباطی به اشکال مختلف به فوتسال ورود کند. اگر نظم و انضباط در فوتسال باشد، حتی اگر به شما دیکتاتور بگویند، اشکال ندارد.

رئیس پیشین کمیته فوتسال درباره اینکه گویا هنوز دلش از اینکه به وی صفت دیکتاتور داده بودند پُر است، گفت: متاسفانه بعضی مواقع که قصد دارید نظم و انضباط را برقرار کنید، به شما دیکتاتور یا بی اخلاق می‌گویند. اشکال ندارد چون نظم از همه چیز مهمتر است. الان هم نسبت به ماجرای قلیان نمی‌توان بی تفاوت بود چون بازیکنان سرمایه‌های فوتسال هستند.

نمایش آواتار نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *