Slide toggle

حواشی هفته دوم لیگ برتر فوتسال

حواشی فوتسال ایران

در حالیکه تیم های لیگ برتر خود را برای دیدارهای هفته سوم میها میکنند ،حواشی دیدار تاسیسات و منصوری هنوز ادامه دارد و مشکلاتی را برای فوتسال ایران به وجود اورد.

 

علی تارقلی‌زاده در گفتگویی  اظهار داشت: امروز هیات مدیره AFC متشکل از دبیر کل و ۷ عضو مطابق جلسات هفتگی خود تشکیل جلسه داده و در مورد موضوعات مختلف فوتبال و فوتسال قاره صحبت شد که من هم طبق معمول در آن حضور داشتم.

 

وی افزود: نماینده AFC که در سر بازی تاسیسات و منصوری حاضر بوده تمام اتفاقات بازی را گزارش داده و در جلسه عنوان شد که جدای از این که یک آبروریزی برای فوتسال ایران بود آن داور ایرانی که قرار بود الیت شود از این اتفاق آسیب بدی دید و هم اینکه لیگ ایران آسیب دید. با این اتفاق در حقیقت لیگ فوتسال ایران زیر سئوال رفت.

 

تارقلی‌زاده با بیان این اسماعیل کمربسته رسما از راهیابی به لیست الیت مردود شد، تاکید کرد: کنفدراسیون برای آوردن داوران به پنل الیت قانون‌هایی دارد؛ یک بازی سخت را برای ارزیابی داور انتخاب می‌کند و هزینه می‌کند و یک نماینده که یک مدرس برجسته است را می‌فرستد تا آن داور را ارزیابی کند. متاسفانه طبق گزارش آقای باراتف، آن داور ایرانی مردود شده نه به دلیل فنی بلکه به دلیل قطع بازی.

 

وی ادامه داد: تاسف بیشتر من به این خاطر است که این موضوع در هیات‌مدیره AFC عنوان شد و دور از فضایی بود که ما همیشه از فوتسال ایران برایشان ترسیم کرده بودیم و این برای فوتسال ایران بسیار بد بود.

 

رئیس دپارتمان فوتسال آسیا در ادامه از تصویب طرح اجرای کارگاههای آموزشی فوتسال برای مدیران و مربیان کشورهای صاحب فوتسال از سال۲۰۱۷ خبر داد و گفت: طرح جدید فوتسال را که برای بررسی به جلسه برده بودم تا این کارگاه‌ها را برای کشورهای پیشرفته فوتسال آسیا همچون ایران، ژاپن، تایلند، ازبکستان و … برگزار کنیم که در آن مدرسان AFC به همراه مدرسان UEFA از کشورهای اسپانیا و روسیه این دوره را برگزار می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: در واقع لیگ‌های‌داخلی کشورهای آسیایی باید تا سال ۲۰۱۹ حرفه‌ای شوند تا بتوانند در جام باشگاههای آسیا شرکت کنند. این چشم‌انداز کمیته فوتسال آسیا بوده و در نظر داریم تا کارگاه آموزشی ایران را برای مهرماه برنامه‌ریزی کنیم.

از ان طرف کریم منصوری هم درباره آخرین اخبار از بازی نیمه‌تمام تیم‌های تأسیسات دریایی تهران و شهید منصوری قرچک در چارچوب هفته دوم لیگ برتر فوتسال اظهار داشت:‌ واقعاً من به عنوان مالک باشگاه منصوری دنبال این نیستم که نتیجه این بازی به نفع ما رقم بخورد، بلکه دنبال این هستم که حق منصوری را بگیرم. ما دنبال پُر کردن جیب، خوردن حق دیگری یا کارهایی از این دست نیستیم.
وی ادامه داد: اگر فوتسال ما جایگاهی پیدا کرده و در آسیا و جهان جزو تیم‌های قدرتمند محسوب می‌شود به خاطر امثال ترابیان و دیگر مدیران نبوده، بلکه به خاطر فعالیت باشگاه‌ها بوده است. ما در دوره کفاشیان در فوتسال به اوج رسیدیم و در جهان جایگاه پیدا کردیم، ما در ۸ سال گذشته فوتسال را قانونمند کردیم و کاری انجام داده‌ایم که مانند دوره ترابیان تصمیمات یک‌نفره گرفته نشود.
مدیرعامل و مالک باشگاه منصوری قرچک افزود: آقایان تا زمانی که با هم خوب هستند، کارهایشان را با هم انجام می‌دهد اما وقتی به جان هم می‌افتند شرایط طور دیگری می‌‌شود. باز هم تأکید می‌کنم که بحث من این است که باید قانون اجرا شود و به خاطر همین هم بازی با تأسیسات دریایی را نیمه‌تمام گذاشتیم.
منصوری در واکنش به اینکه شنیده می‌شود در آیین‌نامه لیگ برتر آمده است بازی‌هایی که در سالن هندبال برگزار می‌شود باید زیر نظر حراست وزارت ورزش و جوانان باشد، گفت: اصلاً چنین چیزی وجود ندارد، هر کسی این ادعا را دارد یک نامه یا دست‌خط به امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال رو کند تا ما هم قانع بشویم.
وی خاطرنشان کرد: من از دقیقه ۵ بازی تأسیسات و منصوری به سالن آمدم و همان موقع گفتم چرا نیروی انتظامی در سالن هندبال حضور ندارد. متأسفانه نیمکت‌نشینان تأسیسات دریایی دائم تماشاگران ما را تحریک می‌کردند و مصطفی نظری با حرکات زشت دست به هواداران ما عکس‌العمل نشان می‌داد، حالا با این شرایط نباید نیروی انتظامی در سالن حضور پیدا می‌کرد؟ باور کنید من به ۵ نفر از اعضای حراست داخل سالن گفتم کارت‌شان را نشان بدهند اما آنها کارت شناسایی نداشتند.
عضو هیئت‌رئیسه کمیته فوتسال ادامه داد: تمام تلاش ما این است که تصمیم‌گیری در مورد این بازی به کمیته انضباطی سپرده شود و اعضای هیئت‌رئیسه دخالتی در این خصوص نداشته باشند. من می‌خواهم حق منصوری قرچک خورده نشود و قانون را اجرا کنیم. ما پول اضافی برای خرج کردن در حاشیه‌ها نداریم و اجازه هم نمی‌دهیم که حق‌مان به این راحتی خورده شود.
منصوری در مورد اینکه شنیده می‌شود داورزنی از سرمربیگری منصوری قرچک استفعا داده و قرار است رضا لک سرمربی این تیم شود، اظهار داشت: داورزنی بعد از بازی با میثاق از دست برخی از هواداران ناراحت شده بود و می‌خواست استعفا بدهد اما خوشبختانه مشکلش حل شد و در منصوری می‌ماند. در مورد رضا لک هم باید بگویم که او پیش من آمد و گفت از مدیرعامل باشگاه میثاق شکایت کرده و می‌خواهد از این تیم جدا شود، وگرنه ما هیچ مذاکره‌ای با لک نداشتیم.
وی با تأکید بر این موضوع که داورزنی عضو مهمی در باشگاه منصوری قرچک است، افزود: هر زمانی که تیم منصوری به تقویت شدن نیاز داشته باشد، این کار را انجام می‌دهیم تا تیم دچار مشکل نشود. در ضمن داورزنی تا هر زمانی که خودش تصمیم بگیرد سرمربی تیم فوتسال شهید منصوری قرچک است.

همچنین  یکی از مسائلی که لا به لای هیاهوی دیدار نیمه تمام تاسیسات دریایی با شهید منصوری در هفته دوم لیگ برتر فوتسال نادیده گرفته شد، عملکرد اسماعیل کمربسته داور مسابقه در مقابل دیدگان چشم نماینده داوری کنفدارسیون فوتبال آسیا بود. کمربسته که به دنبال قرار گرفتن در فهرست داوران «الیت» است، خردادماه گذشته با کمک فدراسیون فوتبال با کنفدراسیون فوتبال آسیا در اینباره رایزنی کرد. در نهایت و با هماهنگی فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال مقرر شد نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ارزیابی عملکرد این داور ایرانی به تهران بیاید و یکی از مسابقاتی که کمربسته داور آن است را زیر نظر بگیرد.

البته نیمه دوم این مسابقه نیمه تمام ماند و مسئولان تیم شهید منصوری که تیمشان از تاسیسات عقب بود، به بهانه نبودن نیروی انتظامی در سالن از ادامه بازی منصرف شدند تا نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا هم نتواند ارزیابی دقیقی از عملکرد داور مسابقه داشته باشد.

کمربسته در این خصوص، گفت: متاسفانه تیم منصوری همکاری نکرد و بازی نیمه تمام ماند. این در حیطه مسئولان یک تیم نیست که درباره امنیت بازی نظر بدهند و بخواهند تصمیم بگیرند. در سالن ماموران حفاظت فیزیکی به اندازه کافی بود و نیازی به نیروی انتظامی نبود. با این حرکت، اولین ضربه را فدراسیون فوتبال و فوتسال ما خورد و بعد هم کمیته داوران.

این داور درباره اینکه حالا سرنوشت حضورش در لیست الیت داوران چه می‌شود، تاکید کرد: تا ۱۰ روز دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا نظرش را اعلام می‌کند. البته ما درخواست کردیم تا در صورت نیاز نماینده AFC مجددا هفته چهارم به ایران بیاید. احتمالا در آن هفته دیدار ماهان تندیس با فرش آرا را قضاوت خواهم کرد.

با این حواشی که فوتسال ایران را دست خوش خود کرده ،برنامه هفته سوم به این شرح میباشد:

 

شاگردان وحید شمسایی که در هفته گذشته دیدار جنجالی مقابل منصوری برگزار کردند بازی نیمه‌تمام باقی ماند و باید بعد از این هفته خود را برای دیدار های جام باشگاه های اسیا مهیا کنند ، در این هفته به مصاف نماینده قم خواهند رفت که از دو دیدار گذشته خود یک پیروزی به دست آورده است.نماینده ای به نام یاسین پیشرو تغییر پیدا کرد و این شرکت اسپانسر نماینده قم شده است.

کاشی نیلو نمایهد دوم اصفهان به مصاف تیم میثاق میرود که دو پیروی متوالی در کارنامه خود ثبت کرده.اما اینکه لک تا چه زمانی در میثاق میماند مشخص نیست.فردوسی مشهد هم پس از دو باخت پیاپی به دیدار حفاری میرود .باید دید روند پیروزی حفاری به جا میماند یا شکست های فردوسی به ۳ میرسد.

چهار دیدار دیگر این هفته عصر روز جمعه از ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد که در مهم‌ترین دیدار تیم گیتی‌پسند با هدایت محمود خوراکچی به مصاف آذرخش بندرعباس خواهد رفت.گیتی پسنی که جنگ روانی را بر علیه بندری ها اغاز کرده وگرمای سالن را بهانه کرده.اصفهانی‌‌ها که در هفته گذشته توانستند اولین پیروزی خود را به دست آوردند در این هفته به دنبال کسب پیروزی مقابل تیمی هستند که تنها یک امتیاز از دو هفته به دست آورده است.

در دیداری دیگر تیم صدرنشین دبیری تبریز با هدایت جواد اصغری مقدم به مصاف مس سون‌گون خواهند رفت. شاگردان علی افضل در مس در دو هفته گذشته یک پیروزی به دست آوردند.دبیری با دو پیروزی پا به دربی میگذارد.

شهروند ساری هم با دو باخت به دیدار مقاومتی میرود که متغییر نتیجه میگیرد.گیتی را در خانه خودش میبرد و در کرج با اذرخش مساوی میکند.

اما در نهایت دو تیم فرش ارا و منصوری به دیدار هم میروند.دیداری حساس یرای هر دو تیم.منصوری با د وشکست( که البته دیدار با تاسیسات احتمالا با حکم کمیته انضباطی خواهد بود) به دیدار فرش ارایی میرود که یک پیروزی و یک شکست دارد.دیدار پیشین این دو تیم در تورنمنت بین المللی مشهد با نتیجه عجیب ۷-۲ در فینال مسابقات به سود فرش ارا شد تا این تیم در بازگشت به قرچک سریعا ۳ بازیکن جدید خریدار کند و البته این راه هم کارساز نشد.رفت و برگشت داورزنی هم باید دید نتیجه میدهد یا خیر.مجید مرتضایی هم با نیروهای جوان و با انگیزه خود در شهری به میدان میرود که با تماشگارانش برای هرتیمی بازی را سخت میکند.در سال گذشته حواشی این دیدار در قرچک بسیار دامنه دار شد وتماشاگران قرچکی شرایط نامناسب اخلاقی را به وجود اوردند و فرش ارا میداند که باید جدا از میدان با سکو ها هم بجنگد.اما انگیزه بالای تیم فرش ارا میتواند انها را فارغ از حواشی سکوها ،تنها به یک دیدار زیبا دعوت فکر میکنند.

برنامه و اسامی داوران هفته سوم لیگ برتر فوتسال به شرح زیر است:

ساعت ۱۷ روز پنج‌شنبه یکم مرداد ماه:

کاشی نیلو اصفهان- میثاق تهران در ورزشگاه گل نرگس

علیرضا پورافشار – حمیدرضا طیب‌طاهر – عارف سیاهی – علیرضا بیت‌سیاح – ناظر داوری: هوشنگ شهرکی

آتلیه طهران قم – آتلیه طهران قم در ورزشگاه شهید حیدریان

محمدی حیرتی – جم تاج مهجور- علی حاتمی – رضا رحیمی – ناظر داوری: سیدعباس بهورش

فردوسی مشهد – حفاری اهواز در ورزشگاه کارگران ۲

پژمان ریاضی – امیر بهنام تقوی – محمدرضا ذاکری – ایمان باستان – ناظر داوری: هرمز مشفق

ساعت ۱۷ جمعه دوم مرداد ماه:

شهروند ساری – مقاومت البرز در ورزشگاه سید رسول حسینی

سعید عباسی – سید سجاد فتحی- سعید الوندی – علی زنگنه – ناظر داوری: حمیدرضا رستمی

شهید منصوری قرچک – فرش‌آرای مشهد در ورزشگاه شهدای هفتم تیر

محمد نصیرلو – مجید فراهانی – علی کشانی- وحید سلیمانی- ناظر داوری: نعمت کریمی

مس سون‌گون – دبیری تبریز در ورزشگاه شهید پورشریفی

وحید عرض‌پیما – سیدحسن موسوی – فردین مبارکی – یوسف افضلی – ناظر داوری: منوچهر نظری

آذرخش بندرعباس – گیتی‌پسند اصفهان در ورزشگاه فجر

حسین شاه‌مرادی – امید مصداقی – حسین دورقی – امیرمختار رودساز – ناظر داوری:‌عباس رنجی

نمایش آواتار نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

show