Slide toggle

-گفتگوی وحید شمسایی با خبرگزاری مهر:

وحید شمسایی درباره اتفاقات هفته دوم لیگ برتر فوتسال و نیمه تمام ماندن بازی تاسیسات دریایی با شهید منصوری، اظهار کرد: بازی بسیار خوبی بود و شروع خوبی هم داشتیم تا جایی که با نتیجه ۳ بر یک از منصوری جلو افتادیم ولی متاسفانه مسئولان این باشگاه در نیمه دوم اعلام کردند که به خاطر نبود نیروی انتظامی در سالن، به بازی ادامه نخواهند داد.

سرمربی تیم تاسیسات دریایی افزود: مسئولان منصوری خیلی راحت گفتند که بازی نمی‌کنند. این کار آنها واقعا بی مزه بود. متاسفانه شرایط طوری شده که الان خود فوتسالی‌ها برای این رشته حاشیه ایجاد و فوتسال را از واقعیت اصلی خود دور می‌کنند تا جایی که گوینده تلویزیون هم می‌گوید لیگ فوتسال هنوز شروع نشده، حاشیه‌هایش آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: سه، چهار سال است که مسابقات لیگ فوتسال در سالن هندبال برگزار می‌شود. از آنجا که سالن هندبال زیرمجموعه وزارت ورزش است، تامین امنیت آن هم بر عهده این نهاد است. بر همین اساس حراست وزارت ورزش امنیت سالن هندبال را تامین می‌کند همانطور که حراست وزارت نفت در اهواز در سالن شرکت حفاری کار می‌کند و حراست نیروی زمینی هم امنیت سالن ورزشی این تیم را در دست دارد.

شمسایی ادامه داد: نمی‌دانم چرا آقای منصوری سال گذشته این حرفها را نمی‌زد. اگر سالن هندبال امنیت ندارد چرا لیگ در آن برگزار می‌شود؟ اگراینطور است که چرا منصوری به اهواز می‌رود و با شرکت حفاری بازی می‌کند؟ اصلا چرا تیم منصوری همان نیمه اول این موضوع را اعلام نکرد و وقتی از تیم تاسیسات عقب افتاد، یادشان آمد که سالن امنیت ندارد؟

وی تاکید کرد: این کارها واقعا بی مزه و لوس است. جالب این است که اصلا اتفاقی هم نیفتاده بود که منصوری بگوید سالن بدون نیروی انتظامی امنیت ندارد. خودتان می‌دانید که تماشاگران تاسیسات، تماشاگران حرفه‌ای نیستند و اکثرا از دوستان بازیکنان هستند که به سالن می‌آیند. ضمن اینکه در همین سالن فینال جام حذفی فوتسال و یا دیدار تیم ملی ایران با اسپانیا برگزار شد و اتفاقی هم نیفتاد.

شمسایی یادآور شد: آیا این زشت نیست که خیلی راحت یک سیستم را به هم بریزیم؟ برگزاری بازی در این شرایط یک روز قبل از مسابقه به تصویب دو تیم رسیده بود و تیم منصوری هم تعهد داده بود که بازی کند.

سرمربی تاسیسات در پاسخ به این سئوال که «سرنوشت امتیاز این بازی نیمه تمام چه خواهد شد؟» گفت: من اصلا به این چیزها فکر نمی‌کنم چون سه امتیاز حق مُسلم ماست! ما به چیزی جز سه امتیاز فکر نمی‌کنیم. ما احتیاجی نداریم که پیگیر این موضوع باشیم. «چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.» در این مسابقه از حریف پیش بودیم و ترک زمین هم از سوی تیم مقابل صورت گرفته است. چرا باید به چیز دیگری جز سه امتیاز فکر کنیم؟

شمسایی در ادامه با اشاره به بازی بعدی تاسیسات در لیگ، تصریح کرد: ما این هفته یک بازی سخت با تیم قم داریم. هرچند آنها عروجی را از دست دادند ولی دو بازیکن دیگر به خدمت گرفته‌اند و قطعا کار سختی برابر آنها داریم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر بازی دادن عروجی در بازی با ماهان به خاطر حساسیتهای پیش آمده، گفت: چرا نباید عروجی را بازی بدهم؟ ما مشکلی با هیچکس نداریم. انتقال عروجی از ماهان به تاسیسات کاملا قانونی و حرفه‌ای بود. امیدوارم تماشاگران قم هم قدر زحمات این بازیکن در سالهای گذشته را بدانند. ضمن اینکه هم علی اصغر حسن زاده، هم من و هم امیر شمسایی سابقه کار کردن در قم را داریم.

۲-تسنیم با باغبانباشی سرمربی سابق تیم فیروز صفه گفتگویی داشته و او از عدم توجه گیتی پسند به نیروهای بومی گلایه کرده:

احمد باغبان‌باشی درباره عملکرد ۲ تیم اصفهانی در هفته‌های نخست لیگ برتر فوتسال، اظهار داشت: گیتی‌پسند در هفته نخست لیگ برتر، شرایط خوبی برای مسابقه نداشت و نیاز به بدنسازی بیشتر دارد، هرچند که در هفته دوم به پیروزی رسید. البته گیتی پسند تیم بزرگی است و  به‌گفته خوراکچی با اضافه‌شدن نفرات این تیم کامل می‌شود.

وی افزود: تیم کاشی نیلو از بازیکنان بومی شکل گرفته و باید از این تیم حمایت شود، کار سختی در لیگ دارند باید تلاش خود را چند برابر کنند و به شرایطی برسند تا پس از چند هفته، خود را به بالای جدول نزدیک کرده و حرفی برای گفتن داشته باشند.

سرمربی سابق تیم فوتسال فیروزصفه اصفهان درباره عدم استفاده از افراد بومی در ‌گیتی‌پسند ‌خاطرنشان کرد: متاسفانه گیتی‌پسند در بومی‌گرایی عملکرد ضعیفی دارد، این تیم همیشه برای قهرمانی جنگیده و نفراتی  را جذب می‌کند که این تیم را به جایگاه قهرمانی برسانند. با این حال، با لیگ برتری‌شدن کاشی‌‌نیلو شرایط و فرصت برای بازیکنان اصفهانی محیا شده تا بتوانند در این تیم کاملاً بومی، خود را نشان دهند و در سال‌های نزدیک، به خواسته‌هایشان در فوتسال کشور برسند.

۳- رفت و برگشت داورزنی در قرچک:

داور زنی درباره این ورزهای خود گفت:من در  هفته ای که گذشت در تمرینات و بازی با تاسیسات همراه تیم نبودم چرا که بعد از بازی با میثاق که ما در خانه شکست خوردیم از عملکرد خودم راضی نبودم و نقش خود را در این باخت پر رنگ میدانستم. این موضوع را نیز با مسئولین تیم مطرح کردم و از آن ها خواستم چون اول فصل است از یک مربی دیگری استفاده کنند.

وی در ادمه از حمایت هواداران تشکر کرد و گفت: فشاری از سمت سکوها احساس نکردم. بلکه همیشه حمایت هواداران پشت تیم بوده و زحمات زیادی برای تیم ما کشیدند. اگر هم اعتراضی شنیده میشود، آنها حق دارند چون برای دیدن برد یه ورزشگاه می آیند.

وی در مورد جانشینی رضا لک و زمزمه هایی که شنیده می شد اظهار داشت: من دست مسئولان را برای انتخاب باز گذاشتم چون خود من جزو کسانی هستم که از ابتدای تاسیس باشگاه منصوری در این تیم بودم؛ چه بعنوان سرپرست، چه مربی کنار تیم بودم و دوست نداشتم که تیم ما امسال عقب بیفتد.

سرمربی منصوری قرچک افزود: امیدوارم با کسب نتایج مطلوب تا انتهای فصل کنار تیم باشم ولی با کسب نتایج ضعیف دست مسولان را باز گذاشتم.

وی در مورد بازگشت دوباره اش و تمرین دادن تیم عنوان کرد که با تماس های مکرر بازیکنان و به خواست مدیرعامل تیم بوده و آرزو کرد که دوباره تیم منصوری یه جایگاه واقعی خودش برسد.

۴-محمد رضا حیدریان چه میکند:

محمدرضا حیدریان با کلی افتخار ملی هیچ گاه نتوانست در عرصه باشگاهی جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

او در سال های اخیر با باشگاه های مختلف لیگ یکی و دسته دو همکاری داشته است. آخرین همکاری اسطوره فوتسال ایران و آسیا با تیم دسته دویی سن ایچ ساوه بود اما حیدریان در یکی از بازی های دوستانه تیمش از ناحیه زانو مصدوم می شود و سایر بازی های تیمش را از دست می دهد.

این در حالی است که حیدریان در همین فصل پیشنهادهایی از تیم های لیگ برتری داشت. یکی از این پیشنهادها از جانب وحید شمسایی برای حضور در جام باشگاه های آسیا مطرح شد. حتی شمسایی اختیار تام به حیدریان داد تا سمت دلخواهش را انتخاب کند اما آقای خاص، لیگ دو را به جام باشگاه های آسیا ترجیح داد!

با این حال حیدریان دیشب هم در بازی تیمش حاضر نشد و به گفته مدیرعامل تیم احتمال حضور او در تیم با توجه به عدم صعود به دور بعد، خیلی کم است.

۵-باقیمانده از دیدار تاسیسات و منصوری از نگاه خبرگزاری مهر:

عباس ترابیان در خصوص اتفاقات دیدار نیمه تمام تاسیسات دریایی و منصوری در هفته دوم لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور،گفت: به همراه نماینده و بازرس داوری AFC، برای تماشای این مسابقه به سالن هندبال رفته بودیم اما اتفاقاتی که در این بازی رخ داد، برای آبروی کشور خیلی بد تمام شد و اتفاقات تلخی را برای فوتسال کشور رقم زد.

وی اضافه کرد: در این سال‌ها بارها در کمیته‌های مختلف AFC از استانداردهای لیگ فوتسال ایران و نظم و انضباطی که در ایران حکم‌فرماست، صحبت کردیم، اما متاسفانه دوستان خویشتن‌داری نکردند و به نوعی از شرایط موجود، سوءاستفاده کرده تا با نیمه تمام ماندن مسابقه، اتفاق ناخوشایندی برای فوتسال ایران رقم خورد.

 

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی با تاکید بر اینکه چنین مسائلی برازنده لیگ و قدمت فوتسال ایران نبود، تصریح کرد: بنده با دوستان صحبت کردم و از آنها خواستم به خاطر حضور ناظر AFC در سالن به بازی ادامه دهند؛ همچنین تاکید کردم نیمه تمام ماندن بازی و مسائل حاشیه‌ای برای فوتسال خوب نیست؛ ولی آنها اصلا توجهی به صحبت‌های من نکردند.

 

وی صحبت‌هایش را در خصوص این اتفاق اینگونه ادامه داد: باید بازنگری اساسی در انتخاب اعضای هیات رئیسه کمیته فوتسال صورت گیرد زیرا کسانی که عضو این هیات رئیسه می‌شوند، باید خویشتن‌داری را سرلوحه کارها قرار دهند. این افراد باید بیش از سایران نگاه ویژه به آبروی فوتسال و کشور داشته باشند، اما متاسفانه اتفاقات خیلی بدی رقم خورد و من حتی نتوانستم تا آخر کار بمانم و ببینم که چه رخ می‌دهد.

 

ترابیان با تاکید بر اینکه به آقای منصوری گفتم شما حداقل عضو هیات رئیسه سازمان لیگ بودید و از رایزنی‌های ما درAFC برای ارتقای فوتسال باخبرید، ادامه داد: همیشه در سالن هندبال امنیت مسابقات بر عهده حراست وزارت ورزش و جوانان است و آنها معتقدند احتیاجی به حضور نیروی انتظامی برای برقراری نظم و انضباط ندارند که تا پنجشنبه شب هم مشکلی پیش نیامده بود.

 

وی اضافه کرد: به طور مثال شما ببینید در حساس‌ترین بازی‌های فوتبال ملی و داخلی ایران، در بخشی از ورزشگاه، نیروهای انتظامی مستقر می‌شوند و نظم و انضباط حلقه‌های دیگر بر عهده حراست وزارت ورزش است. هدف نهایی از بیان حضور نیروهای امنیتی در ورزشگاه، حفظ نظم و انضباط است که این اتفاق از سوی مسئولان حراست وزارت ورزش صورت گرفت و همیشه نباید نیروهای نظم‌دهنده، لباس خاص یا اسلحه داشته باشند.

 

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه برخی بهانه‌ها من‌درآوردی است. در بعضی زمان‌ها تیم خوب عمل نمی‌کند و باید با این موضوع کنار آمد، زیرا جزئی از یک مساله ورزشی است، اما در یک روز مهم برای فوتسال، دوستان خویشتن‌داری نکردند.

 

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نتیجه این بازی سه بر صفر به سود تاسیسات دریایی خواهد شد، اظهار کرد: نتیجه را نمی‌دانم اما همه چیز بستگی به گزارش ناظر بازی و تصمیم کمیته انضباطی دارد.

 

ترابیان در مورد اینکه چرا اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ باید در چنین مقطع حساسی و در حضور ناظر و بازرسAFC، مسابقه را نیمه تمام بگذارند؟ تصریح کرد: البته آقایان عضو پیشین هیات رئیسه هستند، جلساتی تشکیل می‌دهند و اظهارنظر هم می‌کنند، اما برای اینکه نشست‌های آنها رسمیت داشته باشد، باید مجمع برگزار شده و اعضای جدید هیات رئیسه انتخاب شوند. ضمن اینکه همه اعضای هیات رئیسه نباید مدیران باشگاه‌ها باشند و همانند گذشته می‌توان مسئولان هیات‌ها را نیز به عضویت این کمیته درآورد، زیرا بعضی از دوستان در زمان مقتضی، منافع خودشان را به منافع فوتسال و منافع ملی را ارجح قرار می‌دهند.

 

وی در مورد واکنش ناظر و بازرس داوری ترکمنستانی AFC، یادآور شد: بنده توضیحاتی به ایشان دادم ولی کافی نبود. این ناظر AFC همه اتفاقات را رصد می‌کرد و متاسفانه مانند یک مخبر همه آنها را می‌نوشت؛ اتفاقی که اگر بخواهیم فردا روز در کنفدراسیون فوتبال آسیا از فوتسال کشورمان دفاع کنیم، به ضررمان خواهد بود، زیرا گزارش او با آنچه ما می‌گوییم کاملاً مغایرت پیدا می‌کند.

 

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی با اشاره به اینکه این ناظر برای بررسی عملکرد داوران جوان ایرانی جهت الیت شدن‌شان، به ایران سفر کرده‌، گفت: متاسفانه اتفاقات دیشب نه تنها برای فوتسال بلکه برای داوری فوتسال کشور هم بسیار بد تمام شد، زیرا ایشان علاوه بر گزارش در مورد عملکرد داوران، گزارش‌های کلی را در خصوص لیگ فوتسال کشور هم به AFC ارائه خواهد کرد.

نمایش آواتار نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

show