Slide toggle

هفته ششم لیگ برتر فوتسال روز جمعه ۳۰ مرداد در مشهد بر ای فرش آرا ، روزی حساس است.تیمی که جوانگرایی را در راس کار خود قرار داده و زحمات و فشارهای این ایده را تحمل خواهد کرد.
آنچه که در این روزهای فوتسال حلقه گمشده است،آینده سازی ست.تیم هایی که حاضری خوری میکنند و به جای آنکه برای فوتسال دلسوزی کنند،تنها به تیم خود و کسب نتیجه را میبینند.
اما امسال فرش ارا بر اساس برنامه ریزی چندین ساله خود در رده تیم های پایه اش که منجر به کسب عنوان نایب قهرمانی در سال گذشته در رده امید ها و کسب عنوان سوم در لیگ جوانان کشور شده و امسال هم به جمع چهار تیم نهایی امیدها صعود کرده ،میخواهد از این نیروهای مستعد فوتسال خود بهره برداری کند.
مجید مرتضایی ،زحمات دو ساله خود را در این رده سنی به بار نشسته دید و حالا با همان نیروها و البته چند بازیکن باتجربه پا به میدان سنگین لیگ برتر گذاشت.تمام فشارهای این ۵ هفته ابتدایی را بر دوش خود و باشگاه احساس کرد تا در نهایت بتواند ایده خود را به ثمر برساند.
پس از چهار شکست متوالی در این چهار هفته ،در حالیکه در هر چهار بازی این تیم در لحظاتی از تیم های حریف پیش بوده ،نشان از این میدهد که فرش آرا سال ،۹۴ توانایی کسب نتیجه را دارد.اما کمبود تجربه در این تیم در لحظات حساس ضرر میرساند.
هر ۴ تیمی که این ۴ هفته تیم فرش آرا را مغلوب کردند،به اعتراف مربیان خود ،پتانسیل فرش آرا را بالا دیدند و تنها کمبود تجربه را مانع کسب نتیجه دانستند.از افضل در تیم مس ،تا غیاثی و لک در تیم های یاسین پیشرو و میثاق تهران .
۵ هفته از لیگ پشت سر گذاشته شده و هفته ششم میتواند باعث شروع مجدد این تیم باشد.
اما نکته مهم در این باره این است که مانند دو سال گذشته ،پیش از دیدار با یک تیم خاص ،حاشیه سازان ، برنامه ای در راستای تخریب تیم فرش ارا برداشته اند.در سال های گذشته ،مصاجبه با بازیکنانی که از تیم فرش آرا رفته اند ،تا تحلیل های یکجانبه که بیشتر به تخریب شبیه است تا نقد.
اما مسئله ای که امروز در تیم فرش ارا نمایان است ،همدلی در تیم است.از تمرکز کادر فنی ،تا تصمیم و اراده جمعی بازیکنان برای نتیجه گیری .
بازیکنان فرش ارا که در بازی اخر خود تنها ۲ دقیقه تا پیروزی فاصله داشتند ،با تمام انرژی در زمین پر حاشیه و جنجال میثاق تهران کوشیدند ،اما نتیجه حاصل نشد.اما اینبار میخواهند در برابر تیم قهرمان اسیا که تمام ستاره های ایران را برای کسب این عنوان جمع کرده بود ،مصافی ابرومند و پر توان داشته باشند.
تمرینات این هفته فرش آرا و حس خوب موفقیت در تمام بازیکنان موج میزند.باید در انتظار جمعه بود.اگر چه مجید مرتضایی تمام فشارها را از دوش بازیکنانش برداشته و نتیجه را در گروی بازی دیدنی می خواهد.اگر چه برای این کار تنها و تنها ۱۲ بازیکن دلیر و شجاع دارد وبس!!

نمایش آواتار نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *