Slide toggle

تحلیل محتوایی واماری هفته اول لیگ برتر فوتسال

جمعه ۱۹ تیر – ساعت ۲۲:۳۰

کاشی نیلو اصفهان ۲– آتلیه طهران قم۴

گیتی پسند اصفهان یک– مقاومت البرز ۳

شهید منصوری قرچک ۳– میثاق تهران۵

آذرخش بندر عباس یک – حفاری اهواز ۵

مس سونگون ورزقان یک– تاسیسات دریایی تهران۳

شهروند ساری یک– دبیری تبریز۵

فردوسی مشهد یک– فرش آرا مشهد۴

نوشته و تحلیل: سید علیرضا نقیبی

آنچه در تمام بازیهای لیگ برتر در هفته اول خودنمایی کرد باخت تیمهای میزبان بود ،

 در مقایسه با هفته اول لیگ سال گذشته هیچ بازی به تساوی کشیده نشد .

تعداد گلهای رد و بدل شده امسال ۳۴ و سال قبل ۲۹ گل بود .

 کاشی نیلو در اولین گام مغلوب تیمی شد که همواره یکی از مدعیان کسب سه رتبه اول جدول لیگ بوده است تیمی که با حفظ مهره هایی چون علی وفایی و سعید قاسمی و مسلم اولاد قباد در اندیشه ارائه فوتسالی خوب بوده است.

گیتی پسند در روزی که مربیانش خستگی ناشی از بدنسازی را توجیه باخت خود قلمداد کردند از پس مقاومت البرز جوان بر نیامد و بازی را در خانه واگذار کرد تا محمود خوراکچی اندیشه های تازه ای در بازی دربی هفته آینده اش در برابر کاشی نیلو به کار گیرد.

در روزی که همگان فکر می کردند منصوری پس از بازگشت از تورنمت بین المللی چهار جانبه مشهد و شکست سنگین در بازی فینال مقابل فرش آرا با اضافه کردن محمد طاهری و چند بازیکن جوان چهرهای متفاوت داشته باشد بازی را در خانه به میثاقی واگذار کرد که تا روزهای پایانی مانده به شروع لیگ هنوز حضورش صد در صدی نبود و علیرغم درخشش محمد طاهری و هت تریک این بازیکن، میثاقی ها بازی را به سود خود به پایان بردند.

بازی حساس جنوبی ها را حفاری و مربی با اخلاقش محسن حسن زاده  برد تا آذرخشیهای تازه به لیگ رسیده سخت ترین بازی آغازین خود را در لیگ برتر تجربه کنند

 در مهمترین دیدار که نگاه همه دوست داران فوتسال را در فصل نقل و انتقالات منتظر نگه داشته بود تا هنرمندی ستارگان فوتسال ایران راببینند  تیم فوتسال مس سنگون ورزقان در یک بازی جذاب و هیجانی با نتیجه سه بر یک برابر تاسیسات دریایی تهران تن به شکست داد.

در این دیدار ابتدا قدرت بهادری در نیمه اول تاسیسات را با یک گل از میزبان پیش انداخت اما بابک نصیری در نیمه دوم بلافاصله بازی را به تساوی کشاند. این پایان کار نبود و تیم پرمهره تاسیسات این بار با دو گل وحید شمسایی و اصغر حسن‌زاده نتیجه را به سود خود کرده و بازی را با همین نتیجه به پایان برد تا سه امتیاز ارزشمند از آن خود کند.

 مهدی ابطحی در سالن شهید سید رسول حسینی ساری از پس بازیکنان جواد اصغری مقدم و تیم خوب دبیری بر نیامد و نتیجه تلخ ۵-۱ را برای هفته اول رقم زد.

داربی حساس مشهدی ها را تیم جوان شده فرش آرا در برابر حریف باتجربه از آن خود کرد.بازی که از دو جهت برای فرش ارایی ها بسیار مهم بود اول دو باخت پیاپی آنها در سال قبل در دو بازی رفت و برگشت و دوم جدا شدن نفرات با تجربه تیم فرش آرا .

جوانان آینده دار فرش ارا و تیم فردوسی  در اولین گام و در سالن گرم  بازی،نمایش  بسیار خوب و منطقی را از خود به نمایش گذاشتند که با عث شد تماشاگران مشهدی به آینده هر دوتیم شهرشان امیدوارتر به ادامه لیگ بیاندیشند شاید اگر مهاجمین فرش آرا قدر موقعیتهای به دست آمده خود را بیشتر می دانستند نتیجه عجیبتری رقم می خورد.

نمایش آواتار نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

show